Pizza Hut i BOSH - wciągająca kampania dzięki rzeczywistości rozszerzonej

Po przedstawieniu Państwu w naszym ostatnim artykule (Rzeczywistość rozszerzona – dźwignia marketingu) Kampania z Pacmanem w rzeczywistości rozszerzonej, Pizza Hut powraca do Francji z nieoczekiwaną współpracą.

Pizza Hut powraca z zupełnie nowym partnerstwem!

niantic-réalité augmentée - WebAR - Rappeur - Pizza Hut -

Dzięki współpracy z BOSH, wschodzącą gwiazdą francuskiego rapu, Pizza Hut rozpoczyna wyjątkową kampanię, wydając limitowaną edycję pizzy. W przypadku tej pizzy BOSH przedstawia swój własny przepis: kebab z kurczaka, ziemniaki, ser ementaler i sos samurajski.

Kampania ta została zaprojektowana przez Agencja Spöka (Socialy) która od 2020 roku zarządza wizerunkiem marki na portalach społecznościowych. Następnie Spöka powierzyła nam stworzenie elementów kampanii w rzeczywistości rozszerzonej.

Ta kampania oferowała nie tylko oryginalną współpracę z raperem, ale także wciągające doświadczenie rzeczywistości rozszerzonej. 

Na pudełkach pizzy wydrukowano kod QR, dzięki czemu konsumenci mogli go bezpośrednio zeskanować i zobaczyć BOSH w rzeczywistości rozszerzonej na swoich smartfonach. Następnie raper zaoferował prywatny mini-koncert, wykonując utwór “Gringa” ze swojego najnowszego albumu.

Dzięki tej operacji klient mógł przeżyć we Francji wyjątkowe i zupełnie nowe doświadczenie.
Rzeczywistość rozszerzona to oryginalny sposób na zbliżenie się do konsumenta i zaoferowanie mu spersonalizowanych doświadczeń. W czasach, gdy technologie cyfrowe zyskały na znaczeniu, jest to skuteczny sposób na nawiązanie ponownego kontaktu z odbiorcami.

Kampania ta była okazją do wypełnienia luki między medium fizycznym a interakcją cyfrową, co obecnie nazywamy phygital.

Kontakt