Zobaczyć tygrysa szablozębnego za pomocą kilku kliknięć smartfonem? To jest możliwe z AR!
A gdybyś mógł się tego dowiedzieć za pomocą kilku kliknięć za pomocą Co by było, gdybyśmy użyli naszych smartfonów do ożywienia wymarłych gatunków, takich jak tygrysy, mamuty i słonie? To szalone, ale możliwe dzięki rzeczywistości rozszerzonej.
Używanie na różnych platformach
Strona rzeczywistość rozszerzona pozwala ożywić wiele rzeczy poprzez wprowadzenie ich w czyn. Takie było życzenie naukowców, którzy chcieli wykorzystać AR do jak najwierniejszego odwzorowania gatunki wymarłe.
Filtry te są dostępne w Snapchatpoprzez zeskanowanie Kod QRa także na Instagramza pomocą części „przeglądanie efektów” w aparacie lub Sketchfab. Możemy wtedy zobaczyć, jak różne wymarłe gatunki ożywają na naszych oczach w bardzo realistyczny sposób.
Kontakt
Wierne odwzorowanie zwierząt do celów naukowych
Oprócz zabawy i odkrywania, te animowane zwierzęta mają także cel naukowy.
Muzeum Historii Naturalnej w Los Angeles oraz Brea Tar Pits, we współpracy z grupą naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii, pracowały nad tym projektem, tworząc kilkanaście wirtualnych modeli.
Celem było stworzenie prostych i precyzyjnych modeli, tak aby jak najwierniej odzwierciedlały rzeczywistość. Dlatego zwierzęta miały geometryczne kształty, najczęściej kwadratowe. Ta prostota pozwala na zaproponowanie precyzyjnych zwierząt dla MinternetJest to zgodne z posiadanymi przez badaczy dowodami kopalnymi dotyczącymi przedstawionych zwierząt. Rzeczywiście, estetyka uproszczona pozwala nam uniknąć dodawania zbędnych szczegółów i zachować wierność wobec dowodów archeologicznych.
Zwierzęta AR mogą być wykorzystywane nie tylko na platformach, ale także w muzeach, takich jak Muzeum w Los Angeles. Technologia ta pozwala na całkowite zanurzenie się w świecie muzeum i przeżycie wyjątkowych, zoptymalizowanych doświadczeń.
Rzeczywistość rozszerzona w służbie paleoartu
Paleoart ma na celu przedstawienie życia prehistorycznego zgodnie z dostępnymi dowodami naukowymi. Obejmuje ona zatem przedstawienie zwierząt prehistorycznych.
Zwierzęta te, projektowane w technologii AR, są więc całkowicie zgodne z tym ruchem, a jednocześnie przyczyniają się do uczenia się i przekazywania aktualnej wiedzy przyszłym pokoleniom.
Dzięki temu rzeczywistość rozszerzona może być wykorzystywana do realizacji różnych działań, np. może służyć historii, tworząc wirtualne modele wymarłych zwierząt.
Włączanie rzeczywistości rozszerzonej do działalności firmy
Zastosowanie technologii AR umożliwia animowanie dowolnych elementów, a jednocześnie pozwala użytkownikom na przeżycie wyjątkowych wrażeń. Postawienie przez firmę na rzeczywistość rozszerzoną jest zatem dźwignią działania, którą należy wziąć pod uwagę, w szczególności w celu ponownego opracowania doświadczeń użytkowników. W ten sposób można podjąć wiele działań. Na przykład, można użyć filtra do wprowadzenia nowego produktu na rynek. Filtr ten będzie następnie dostępny w różnych sieciach, takich jak Instagram czy Snapchat.
To jest właśnie to, co Lego – marka będąca liderem w dziedzinie technologii. Firma Lego wdrożyła oprogramowanie wideo oparte na rzeczywistości rozszerzonej. We współpracy ze Snapchatem opracowano również Połączony obiektyw. Celem jest umożliwienie użytkownikom stworzenia swojego samochodu w oparciu o otaczający ich wszechświat: kolory, elementy wszechświata… Użytkownicy są zanurzeni w całkowicie wciągającej przygodzie. Doświadczenie to jest możliwe dzięki Connected Lenses, filtrom, które pozwalają użytkownikom na interakcję z innymi użytkownikami Snapchata: to doskonałe połączenie jakości funkcji Snapchata i innowacyjnej marki, jaką jest Lego.