Samsung Display przejmuje eMagin za 218 milionów dolarów

Po ogłoszeniu nowego projektu XR we współpracy z Qualcomm i Google, Samsung nie poprzestaje na tym i kupuje eMagin za 218 milionów dolarów.

Giganci nowych technologii

Wyświetlacz Samsung

Wyświetlacz Samsung jest światowym liderem w dziedzinie wyświetlaczy do smartfonów, telewizorów, notebooków, monitorów, zegarków, konsol do gier i zastosowań motoryzacyjnych. Firma jest liderem na rynku składanych wyświetlaczy i pierwszym producentem wyświetlaczy OLED na masową skalę. Ponadto Samsung Display stara się wprowadzać innowacje i opracowywać nowe produkty, takie jak wysuwane, zwijane i rozciągliwe wyświetlacze, aby oferować swoim klientom więcej możliwości.

eMagin

EMagin jest pierwszym amerykańskim producentem mikrowyświetlaczy OLED. Ta wysokowydajna technologia zapewnia obrazy o znacznie wyższej jakości niż technologie LCD, które po prostu filtrują światło, aby wyświetlać obrazy na ekranie. Mikrowyświetlacze OLED są niezbędne w zestawach słuchawkowych do rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Dzięki maleńkim diodom LED wbudowanym w tę technologię, kolorowe piksele emitują własne światło, aby obraz był bardziej realistyczny dla użytkownika.

Kontakt

Korzystna współpraca dla firmy Samsung

Przejmując eMagin, Samsung stał się jednym z wiodących dostawców zestawów słuchawkowych do rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej. Czyniąc to, tworzy dla siebie miejsce na tym rynku i przewiduje wykładniczy wzrost, który nadejdzie w zestawach słuchawkowych AR i VR. Ma również dostęp do wielu możliwości technologicznych dzięki OLED, takich jak składane ekrany. Podczas Display Week w Los Angeles Samsung zaprezentował swoje nowe produkty, w tym Rollable Flex. Jest to płyta, która może rozwinąć się pionowo na ponad pięciokrotność swojej długości, od 5 centymetrów do ponad 25 centymetrów.

samsung casque realite augmentee et realite virtuelle

Jeśli zastosujemy to do zestawów słuchawkowych rzeczywistości rozszerzonej Samsunga, może się okazać, że pole widzenia użytkownika może się rozszerzyć, aby zapewnić widok 360 stopni bez poruszania głową.