Ariel AI: nowa inwestycja Snapchata

Snapchat, znany z efemerycznego udostępniania zdjęć i filmów, oferuje teraz coraz więcej usług rzeczywistości rozszerzonej za pośrednictwem Lens. Po ogłoszeniu utworzenia funduszu o wartości 3,5 miliona dolarów w grudniu ubiegłego roku i przeznaczeniu dużej jego części na konferencję Snap Partner Summit Class 2020, Snapchat kontynuuje budowanie na tym rozmachu, uruchamiając swój Lens. Snapchat rozwija tę dynamikę, przejmując brytyjski start-up specjalizujący się w sztucznej inteligencji, ale znany również z doświadczenia w rozszerzonej rzeczywistości.

Ariel AI i jego know-how w zakresie rzeczywistości rozszerzonej idealne do rozwoju Snapchata

W grudniu 2020 r. pojawiła się informacja, że firma macierzysta oficjalnie kupuje firmę Ariel AI, która została stworzona w 2018 r. przez jedną osobę z Facebooka i jedną z Google’a.

Dzięki opanowaniu sztucznej inteligencji stali się siłą, z którą należy się liczyć, i szybko zyskali ponad milion dolarów w funduszach inwestycyjnych.
To był dobry początek, który pozwolił sieci społecznościowej zainteresować się tym start-upem, który doskonale pasował do rosnącego zapotrzebowania Snapchata na rzeczywistość rozszerzoną.
Ich specjalnością jest sztuczna inteligencja, zwana też widzeniem komputerowym, która jest szeroko stosowana w rzeczywistości rozszerzonej.
Inżynierowie z ich zespołu pracują ponadto nad procesem rekonstrukcji osoby w czasie rzeczywistym w modelu 3D.

ariel-filtermaker-snapchat

Technologia ta może być wykorzystywana na przykład do testowania odzieży wirtualnej lub do gier wciągających.
Snapchat rzeczywiście chce to osiągnąć, ponieważ aplikacja podkreśla, że jej rozwój dla przyszłych pokoleń będzie „oparty na postrzeganiu i rekonstrukcji człowieka w 3D w czasie rzeczywistym, z dokładnością do piksela”.
Dokonując tej inwestycji, firma Snap postanowiła „skoncentrować się na szybkim i efektywnym tworzeniu siatek 3D na urządzeniach mobilnych z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej”.

Ideą tej współpracy jest przyczynienie się do rozwoju Snapchata dzięki technologii, która jest już obecna w aplikacji, ale którą należy udoskonalić z myślą o przyszłych użytkownikach.

Kontakt

Snapchat stawia na rzeczywistość rozszerzoną, realizując różne projekty

Po ustaleniu kilku budżetów w ciągu ostatnich kilku lat, Snapchat potroił swój początkowy budżet na ten cel, aby skupić się na tej najnowocześniejszej technologii.
Rzeczywistość rozszerzona została po raz pierwszy zastosowana w obiektywach z filtrami zawierającymi elementy 3D. Snap postanowił udostępnić fundusze twórcom filtrów, aby zachęcić ich do włączania rzeczywistości rozszerzonej do swoich prac. Ponadto istnieje model Wannaby, system uczenia maszynowego służący do tworzenia filtrów, które wchodzą w interakcje ze stopami.

Następnie wprowadzono rzeczywistość rozszerzoną na fasadach ulic za pomocą Soczewek lokalnych, gdzie użytkownik może wirtualnie pomalować ściany ulicy za pomocą aplikacji, a następnie na pomnikach za pomocą funkcji Land Makers.

Od tej pory 12 inżynierów pracujących w Ariel AI będzie musiało sprawić, by kamera Snapchata stała się inteligentniejsza i udoskonalić funkcję rozszerzonej rzeczywistości, aby umożliwić użytkownikom lepsze kontaktowanie się ze światem rzeczywistym.

Wniosek

Snapchat chce więc wykorzystać tę innowację do udoskonalenia rzeczywistości rozszerzonej stosowanej na platformie, aby zaoferować użytkownikom bardziej zaawansowane i jakościowe funkcje. Inwestycje te pokazują, w jakim stopniu rzeczywistość rozszerzona stanowi przyszłe wyzwanie dla gigantów technologicznych.
Nie jest to pierwsza platforma, która stawia na tę kwestię, ponieważ Sam serwis Pinterest udostępnił możliwość wypróbowania makijażu w technologii AR.
Prawdziwy sukces, skłaniający konsumentów do zakupu.