Snapchat zaoferuje NFT jako filtry na swojej platformie

W pełnym rozwoju, web 3 i wszystkie technologie z nim związane uwodzą wszystkich, zwłaszcza sieci społecznościowe. Po Instagramie czy Twitterze przyszła kolej na Snapchata, który ma projekt zintegrowania NFT ze swoją platformą, mówimy Wam więcej!

NFT na portalach społecznościowych

snap-nft

Ogólnie rzecz biorąc, sieci społeczne dostosowują się i ewoluują wraz z nowymi technologiami. Na stronie sieć 3 oraz technologie powiązane, takie jak NFT blockchain, kryptowaluta, the metaverse… są więc stopniowo włączane do sieci społecznych. NFT można następnie znaleźć w różnych formatach i w różny sposób zintegrować w sieciach. 

Prezentuj na Instagramie z. Cyfrowy przedmiot kolekcjonerski lub na Twitterze z wyświetlaniem tych cyfrowych aktywów w formie zdjęcia profilowego, sieci społecznościowe dodają więc NFT jeden po drugim, rozwijając je i testując w różnych funkcjonalnościach. Taki projekt ma również Snapchat, który chce zintegrować na swojej platformie niefunkcjonalne tokeny.

Kontakt

Projekt NFT na Snapchacie

Aby odróżnić się od konkurencji i zaoferować innowacyjne doświadczenie, sieć z małym duchem chce zintegrować NFT poprzez filtry, format oparty na rozszerzonej rzeczywistości jest bardzo popularny wśród internautów. Celem byłoby przekształcenie tych zasobów cyfrowych w filtr, zachowując jednocześnie filtr, który wygląda jak oryginalny NFT. Filtr można było następnie wykorzystać na platformie, wypróbować, udostępnić… Snapchat chce wprowadzać innowacje, oferując bogate doświadczenie immersyjne, które podkreśla twórców i ich NFT. Pionier w rozszerzonej rzeczywistości z filtrami, Snapchat kontynuuje swój rozwój z nowymi opcjami i funkcjami, które mają nadejść. 

NFT w centrum nowych innowacji

Te tzw. cyfrowe aktywa cieszą się coraz większym zainteresowaniem internautów, a także marek. Rzeczywiście, NFT oferują markom możliwości zapewnienia unikalnych i innowacyjnych doświadczeń. Przykładowo, tokeny nie będące przedmiotem obrotu mogą zostać zintegrowane z metawersją i reprezentować przedmioty możliwe do kupienia w tym nowym cyfrowym świecie. Dzięki połączeniu metaverse i NFT, marki wprowadzają innowacje, jednocześnie podkreślając swoje uniwersum marki, i tak też jest w przypadku sieci społecznościowych. Poprzez obecność na portalach społecznościowych, marki rozwijają swoją widoczność i notoryczność. Pojawienie się nowych funkcjonalności, takich jak na przykład NFT na Snapchacie, jest więc szansą zarówno dla internautów, jak i dla marek.