Trwają prace nad nową aktualizacją Instagram dotyczącą stories

Coraz bardziej zaawansowane funkcje dzięki aktualizacjom

Po zintegrowaniu polubienia Stories Instagram stale aktualizuje swoje funkcje, aby uczynić aplikację bardziej spersonalizowaną i przyjemną dla użytkowników. 

Na początku 2022 roku Instagram ogłosił, że będzie wprowadzał nowe aktualizacje, które mają poprawić komfort korzystania z serwisu. Aktualizacje te nie są jednak wprowadzane przypadkowo. Aby utrzymać się w wyścigu sieci społecznościowych, Instagram musi ulepszyć swoją aplikację, aby użytkownicy spędzali w niej więcej czasu i aby zapisywały się do niej nowe osoby.

Instagram jest bardzo intensywnie wykorzystywany przez pokolenie Z i Y, a te ostatnie pokolenia są bardziej przyciągane przez elementy wizualne niż tekst w sieciach społecznościowych. Dlatego wszystkie nowe aktualizacje mają na celu poprawę strony wizualnej i szybkości funkcji.

Kontakt

Nowa aktualizacja: spersonalizowane awatary mogą być dostępne dla reakcji fabularnych

mise-a-jour-instagram

 

Alessandro Paluzzitwórca aplikacji, który wie o nowych aktualizacjach Instagrama, udostępnił na Twitterze grafikę na ten temat. 

Zrzut ekranu pokazuje, że oprócz polubień historii i emoji do reagowania na historię, Instagram podobno pracuje nad integracją spersonalizowanych awatarów dla historii. Na zdjęciu użytkownicy będą mogli wybrać sposób reakcji i będą mogli wybrać między zakładką złożoną z emoji lub zakładką złożoną ze spersonalizowanego awatara.

Jak wspomniano w części pierwszej, Instagram chce, aby serwis społecznościowy można było dostosowywać do potrzeb użytkowników. Dlatego nowa aktualizacja ma sens, ponieważ użytkownicy będą mieli większy wybór i będą mogli zmieniać awatary zgodnie z własnymi upodobaniami.

Na chwilę obecną Instagram nie podał jeszcze daty wprowadzenia tej aktualizacji.

Awatary: nowy krok dla Instagram

Spersonalizowane awatary mogą również przypominać te ze Snapchat. Od kilku lat w aplikacji Snapchat można utworzyć bitmoji, czyli awatara, który wygląda tak samo jak użytkownik. Ten awatar jest następnie używany w profilu użytkownika, a użytkownik ma dostęp do wielu naklejek wykorzystujących bitmoji. Funkcja ta okazała się hitem na Snapchacie, dlatego Instagram chciałby przyjąć tę zasadę w swojej aplikacji. 

Co więcej, wraz z rozpoczęciem metaverse Instagram prawdopodobnie przygotuje grunt, oferując awatary. Awatary są niezbędne w wirtualnych światach, a zatem użytkownicy Instagram są już przyzwyczajeni do obecności awatarów w tym serwisie społecznościowym.