Trendy na Snapchacie: narzędzie do analizowania popularnych trendów

Snapchat po prostu nie chce przestać. W tym roku, kilkanaście nowych funkcji w aplikacji pojawiły się aktualizacje, a mały duch jeszcze nie skończył. Od początku miesiąca Snapchat uruchomił aplikację Snapchat Trends, która wymienia i agreguje wszystkie popularne trendy pojawiające się w sieci społecznościowej.

Rzeczywistość rozszerzona ułatwia proces zakupu

Dzięki temu bezpłatnemu narzędziu można znaleźć popularne słowa kluczowe, których użytkownicy używają w sieci społecznościowej, a także analizować trendy i przewidywać potrzeby. 

Możesz wyszukiwać określone słowa kluczowe i dowiedzieć się, o jakiej porze roku są one najczęściej opisywane w historiach publicznych i w sekcji Moje historie. Ponadto można porównać ze sobą do pięciu słów, aby przeanalizować ich użycie.

Jak już zrozumieliście, narzędzie to nie jest przeznaczone dla użytkowników, ale przede wszystkim dla marek i twórców, aby mogli proponować treści dostosowane do popularnych w danym momencie wyszukiwań.

W swojej informacji prasowej z 17 sierpnia Snapchat stwierdził nawet, że “dla marketerów i twórców treści, Snapchat Trends oferuje zupełnie nowe źródło informacji o pokoleniu Snapchata i zapewnia wgląd w społeczność Snapchata i tematy, na których im zależy.”

Aby uspokoić wszystkich w związku z tym nowym narzędziem, mały duch mówi, że marki już zdołały wykorzystać Snapchat Trend do uzyskania nowych informacji o swoich odbiorcach i mogły dostosować swoją strategię.

Kontakt

Wkrótce dostępne we Francji za darmo

Jak w przypadku każdej premiery, Snapchat postanowił skupić się początkowo na kilku krajach, aby zoptymalizować swoje narzędzie. Jest ona dostępna tylko dla użytkowników w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Nie ulega wątpliwości, że za kilka miesięcy narzędzie to zostanie wdrożone również we Francji, gdyż obecnie wydaje się być bardzo przydatne.

Dzięki tym wszystkim nowym funkcjom, narzędziom i aktualizacjom Snapchat wyraźnie chce uczynić swoją sieć społecznościową atrakcyjną dla marek. To właśnie dzięki nim sieć społecznościowa uzyskuje część swoich obrotów. W obliczu ostrej konkurencji między serwisami społecznościowymi mały duch nie chce stracić swojego miejsca na rynku.