XR Bazaar: Portfolio rzeczywistości rozszerzonej, wirtualnej i mieszanej

Platforma Lenslist koncentruje się na rozwoju rozwiązań w zakresie rzeczywistość rozszerzona, rzeczywistość wirtualna i Mixed Reality utworzyła niedawno nową przestrzeń o nazwie XR Bazaar. Ta przestrzeń stworzona w lutym 2023 r. gromadzi wszystkich twórców i agencje specjalizujące się w tworzeniu filtrów rzeczywistości rozszerzonej w celu ułatwienia dostępu firmom zainteresowanym projektem.

Dlaczego Lenslist zdecydował się uruchomić XR Bazaar?

XR Bazaar

Platformy projektowe istniały już przed uruchomieniem XR Bazaar przez Lenslist, ale były zbyt nasycone, co utrudniało dostępność i uniemożliwiało projektantom wyróżnienie się. Lenslist chciał stworzyć tę platformę, aby scentralizować pytania i prośby od marek, ponieważ często otrzymywał prośby o projekty zamiast projektantów. 

XR Bazaar rozwiązała ten problem, tworząc platformę w całości poświęconą twórcom treści wirtualnej rzeczywistości, rzeczywistości rozszerzonej i rzeczywistości mieszanej. Przestrzeń ta demokratyzuje również proces rekrutacji i poszukiwania pracy dla twórców rozszerzonej rzeczywistości (XR), którzy często mieli trudności ze znalezieniem miejsca w tej dziedzinie.

Kontakt

Zainteresowanie XR Bazaar i twórców

Bez wystarczającej liczby portfolio od projektantów XR, byłoby coraz mniej projektów zgłaszanych przez klientów. Bez klientów i projektów XR Bazaar straciłby swoją użyteczność i zostałby zmuszony do zamknięcia swojej platformy.

Dlatego ważne jest, aby projektanci regularnie publikowali nowe treści, aby wzbogacić swoje portfolio i przyciągnąć nowe projekty do dodania do swojego portfolio. Pozwoli to klientom zobaczyć szeroki zakres ich pracy i będzie bardziej prawdopodobne, że zaoferują kontrakt.

Co można robić na XR Bazaar

XR Bazaar
  • Tworzenie portfolio 

Pozwala to projektantom grupować wszystkie swoje kreacje na jednej stronie, a tym samym być bardziej widocznym dla marek i potencjalnych klientów. 

  • Wyróżnianie najlepszych projektów

Na XR Bazaar liczy się kolejność kreacji XR! Twórcy mogą pochwalić się swoimi najlepszymi dziełami i zaprezentować wszystkie swoje umiejętności tworzenia filtrów XR.

XR Bazaar
  • Znajdowanie współpracowników

Agencje takie jak Wytwórca filtrów mogą również łatwiej znaleźć współpracowników do realizacji projektu dzięki XR Bazaar. 

  • Przyciąganie większej liczby klientów

Dzięki XR Bazaar projektanci XR mogą wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć więcej klientów. 

Jaka jest różnica między projektantem Premium i projektant Ambasador ?

Możliwości dla projektantów na XR Bazaar są liczne. Pracując dla Lenslist i reprezentując nową platformę portfolio, mogą spędzić Ambasador i znaleźć się wśród pierwszych profili, które pojawią się na stronie twórców. 

Dla projektantów, którzy nie chcą pracować bezpośrednio dla Lenslist i dlatego nie mogą korzystać z profilu. AmbasadorDruga możliwość jest dla nich dostępna Premium. Jak sama nazwa wskazuje, w zamian za stałą opłatę abonamentową twórcy, którzy z niej korzystają, pojawiają się na pierwszej stronie, a tym samym zyskują większą widoczność.

Jak XR Bazaar widzi rok 2023?

Od momentu uruchomienia platformy w lutym 2023 r. XR Bazaar udało się osiągnąć swój pierwszy cel: zgromadzić ponad 1000 portfolio, aby przyciągnąć więcej marek i marketerów. W związku z tym XR Bazaar wymyślił wyzwania dla twórców już obecnych na platformie. W marcu wszyscy, którzy stworzyli portfolio i ukończyli wyzwania, otrzymali odznaki i punkty, które następnie pozwoliły im uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. 

Obecnie użytkownicy mają dostęp jedynie do wersji beta serwisu. Według platformy, oficjalne uruchomienie może rozpocząć się w kwietniu, umożliwiając każdemu wyszukiwanie projektantów, programistów i agencji na podstawie ich cen, lokalizacji, umiejętności i innych. 

W czerwcu platforma chce uruchomić tablice ogłoszeń o pracę, aby do końca sierpnia mieć co najmniej 50 ofert. Funkcja ta pozwoli użytkownikom na wyszukiwanie pracy na platformie lub zamieszczanie ogłoszeń.