Reklama w rzeczywistość rozszerzona jest więcej wciągająca niż tradycyjna reklama

Do obsługi ofert reklamowych z zakresu rozszerzonej rzeczywistości na Snapchat, sieć społecznościowa przeprowadziła międzynarodowe badanie konsumenckie, aby przeanalizować jakość wciągające doświadczenie w zależności od rodzaju oferowanych treści.

Czym jest doświadczenie immersyjne?

Aby scharakteryzować a wciągające doświadczenie pierwszą rzeczą, na której należy się skupić, jest nauka o mózgu. Doświadczenie wciągające łączy poznawcze, afektywne i konatywne aspekty mózgu. Oznacza to, że gdy osoba jest zanurzona w wodzie, skupia się na doświadczeniu, jest zaangażowana emocjonalnie, a jej pamięć aktywnie odbiera informacje. 

Wrażenie immersyjne można osiągnąć poprzez różne technologie którego rzeczywistość rozszerzona który staje się coraz ważniejszy w reklama na portalach społecznościowych.

Kontakt

Badanie pokazuje sukces reklamy wykorzystującej rzeczywistość rozszerzoną

W tym badaniu konsumenci zostali poproszeni o obejrzenie i wysłuchanie 350 różnych reklam (telewizyjnych, kinowych, muzycznych, gier, sportowych i AR) w sposób losowy. 

Aby zmierzyć poziom zanurzenie Zegarek był używany do monitorowania tętna osoby, aby sprawdzić, czy osoba była w stanie zanurzenia. Skala poziomu immersji wynosiła od 0 do 100 i odwzorowywała każdą zmianę tętna osoby.

Zgodnie z wynikami i analizą, badanie wyraźnie pokazuje, że rzeczywistość rozszerzona jest doświadczeniem immersyjnym, ponieważ urzeka użytkowników i dostarcza im znacznie bardziej wyraziste emocje. Aby dać wyobrażenie, immersyjny indeks dla reklamy AR dostępnej na platformach (TikTok, Instagram, Facebook i Snapchat) wynosi średnio 48. Dla innych tradycyjnych reklam wskaźnik immersji wynosi średnio 45.

Aby wyjaśnić, dlaczego bardziej immersyjne reklamy są ważne dla marek, pamiętaj, że immersja pozwala osobie łatwiej zapamiętać doświadczenie i dlatego jest bardziej prawdopodobne, że stanie się członkiem klient marki. Dlatego tak ważne jest, aby firmy inwestowały w reklamę z treściami rozszerzonej rzeczywistości.

experience-immersive-snapchat

Dłuższy czas koncentracji uwagi dzięki treściom AR

Oprócz podkreślenia zwiększonej immersji w reklamie z rozszerzoną rzeczywistością, z tego badania wyłonił się inny bardzo ciekawy punkt. O ile bowiem tradycyjna reklama przykuwa uwagę konsumentów w sposób nieregularny, o tyle rzeczywistość rozszerzona pozwala na utrzymanie wysokiego zaangażowania emocjonalnego i uwagi w całym ogłoszeniu. Dzięki temu bardziej oddziałuje i łatwiej jest zachować w pamięci immersyjne doświadczenie.

experience-immersive

Reklama immersyjna: Snapchat wyróżnia się na tle innych serwisów społecznościowych

Według badania Snapchat jest serwisem społecznościowym, który oferuje użytkownikom najlepsze wrażenia. W przypadku Snapchata wynik Immersion Index wyniósł 73, podczas gdy dla innych doświadczeń AR w innych serwisach społecznościowych – 43.

Można to wyjaśnić poprzez wysoka technologia które Snapchat przygotował w swojej aplikacji do rzeczywistości rozszerzonej. Istnieje wiele funkcji, które odróżniają Snapchat od swoich konkurentów i zawsze są daleko przed krzywą, jeśli chodzi o aktualizacje rzeczywistości rozszerzonej.

Dzięki temu można zaoferować markom jakościowe i interesujące doświadczenie zanurzenia się w świecie rzeczywistym. Co więcej, ostatnio, funkcja przymierzania na Snapchacie rozwinęła się i umożliwia dodanie CTA, dzięki któremu można przejść bezpośrednio do witryny sprzedawcy. Oprócz oferowania wciągających treści, marka może szybko zachęcić użytkowników do zakupu danego produktu.

Podsumowując, ważne jest zatem, aby marki oferowały treści oparte na rzeczywistości rozszerzonej. Technologia ta stanowi ważną dźwignię, która stale dowodzi swojej wartości w marketingu. Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów aby dowiedzieć się więcej!