Jakie są różnice między filtrami Instagrama i Snapchata?

Co to jest filtr rzeczywistości rozszerzonej?

Filtr rzeczywistości rozszerzonej po prostu dodaje elementy 2D lub 3D do rzeczywistego środowiska. Polega ona na integrowaniu zasobów na ekranie naszych smartfonów, gdy robimy film lub zdjęcie z sieci społecznościowej. Nie należy ich jednak mieszać z filtrami korygującymi lub modyfikującymi kolorymetrię zdjęcia lub filmu, które są czasem nazywane „lutami”.

Jakie są cechy filtra rzeczywistości rozszerzonej?

Filtr rzeczywistości rozszerzonej oferuje wiele możliwości dla oryginalnych treści. Istnieje wiele funkcji, które sprawiają, że filtr jest animowany i użyteczny. Aby to zrobić, porozmawiamy o funkcjach, które różnią się w zależności od Instagram et Snapchat.

Śledzenie strony

filtres-en-realite-augmentee

Aby stworzyć filtr rzeczywistości rozszerzonej, który uwzględnia ruchy użytkownika, należy najpierw skonfigurować śledzenie części ciała. Dzięki temu można śledzić ruchy głowy, twarzy, oczu, ust, ciała i rąk. O ile wszystkie te funkcje są już od dawna dostępne w serwisie Snapchat, o tyle w serwisie Instagram nie można było śledzić ciała i rąk. Jednak w ciągu ostatnich kilku tygodni Instagram w końcu zmienił swoje oprogramowanie, aby umożliwić śledzenie tych elementów, aby utrzymać się w konkurencji filtrów rzeczywistości rozszerzonej.

Uznanie dla pomnika

reconnaissance-filtres-realite-augmentee

W obu serwisach społecznościowych możliwe jest rozpoznawanie obrazów i obiektów, ale Snapchat wyróżnia się tym, że oferuje rozpoznawanie zabytków. Dzięki temu kamera Snapchata może uruchomić animację wokół pomnika i ożywić go. Rozpoznanie to jest możliwe dzięki bardzo wydajnemu oprogramowaniu i wielu programom, które sprawiają, że doświadczenie to jest wciągające i precyzyjne. Aplikacja nie jest jeszcze w stanie rozpoznać każdego zabytku czy budynku, ale można oczywiście animować wieżę Eiffla czy Łuk Triumfalny.

Oprogramowanie do tworzenia filtrów rzeczywistości rozszerzonej

Strona utworzyć filtr w rzeczywistości rozszerzonej wymaga oczywiście oprogramowania do konceptualizacji i programowania filtra. Snapchat i Instagram mają różne oprogramowanie, co wyjaśnia różnice między filtrami stosowanymi w obu serwisach społecznościowych. 

W przypadku serwisu Instagram oprogramowanie nosi nazwę Spark AR Studio i jest dostępne w Internecie. W przypadku Snapchata oprogramowanie nosi nazwę Lens Studio i jest również dostępne w Internecie. Każde oprogramowanie jest inne. Na naszym blogu można znaleźć artykuł o Spark AR Studio oraz o Lens Studio. Spark AR Studio umożliwia tworzenie filtrów dla serwisów Instagram, Facebook i Messenger. Studio soczewek umożliwia tworzenie filtrów rzeczywistości rozszerzonej dla aplikacji Snapchat, a także dla aplikacji Snap Camera, w której zintegrowano filtry do wideokonferencji i strumieni online.

Kontakt