Metaverse i kryptowaluty: Co to jest łącze między tymi dwoma technologiami?

Metaverse wciąż się rozwija i przyciąga coraz więcej użytkowników. Ten wspólny wirtualny wszechświat jest szczególnie w związek z blockchainem i kryptowalutami. Ale co to za związek? Jak to działa? I jakie są możliwe zastosowania? My mówimy więcej!

meta-ok

Metaverse

W październiku 2021 roku grupa na Facebooku zmieniła nazwę na. Meta. Od tej zmiany metaverse rośnie i znajduje się w centrum strategii rozwoju grupy. Zadeklarowanym celem jest więc rozwój metawersji, czyli wspólny wirtualny wszechświat wokół którego powstają wyjątkowe doświadczenia i wciągająca są budowane. Użytkownicy mogą wtedy po prostu stworzyć swój awatar aby rozwijać się w tym futurystycznym środowisku. W metawersum możliwe są wtedy liczne opcje, takie jak gra, dyskusja, spotkanie i wymiana z innymi użytkownikami. Użytkownicy Internetu mogą rozwijać się gdziekolwiek chcą, bez żadnych ograniczeń dla ich działań i ewolucji w ramach tego świat wirtualny.

Kontakt

Blockchain i kryptowaluty

Ale w takim razie po co przywoływać krypto-waluta kiedy mówimy o metawersji? W metawersum można kupić elementy, które pozwalają na tworzyć i rozwijać gospodarkę wirtualną. Ubrania, dodatki, domy, przedmioty czy nawet aktywności, wiele rzeczy można kupić w tym wspólnym wirtualnym świecie. Dlatego też podczas sprzedaż i kupno że do gry wchodzą blockchain i krypto-waluta. Rzeczywiście, to dzięki ta waluta że użytkownicy mogą wymieniać się między sobą i w ten sposób uczestniczyć w tym gospodarka wirtualna. Istnieją różne kryptowaluty takie jak Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Ripple, Cardano… Jest ich wiele. Ze swojej strony blockchain pozwala na przechowywanie, a następnie szybkie przekazywanie informacji i bezpiecznie bez przechodzenia przez centralny organ kontroli. W zależności od zastosowanej platformy metaverse, kryptowaluta wymieniana za pośrednictwem blockchaina nie będzie taka sama.

sandbox-visu

Związek między tymi dwoma technologiami

Powiązanie metaverse z kryptowalutami odbywa się więc na. platformy metaverse. Oto 3, na których użytkownicy mogą rozwijać i wymieniać aktywa cyfrowe ich wyboru.

The SandBox

Krypto-waluta używana na SandBox to SAND. Te tokeny stworzone na Ethereum są wykorzystywane do handlu na platformie, a więc służą jako podstawa do przeprowadzone transakcje. Aby kupić działki i wszelkie inne cyfrowe aktywa, konieczne jest posiadanie SANDów. Te żetony są więc bardzo poszukiwane ze względu na to, co pozwalają robić na platformie. Jak je kupić? Internauci mogą wejść na stronę Binanceglobalna platforma handlu krypto-walutamina którym można wymienić ETH na przykład na tokeny SAND.

Decentraland

Na stronie Decentraland zastosowany token kryptowalutowy (ERC20) to. MANA. Tokeny te pozwalają użytkownikom Internetu nakupić ziemię a następnie zbudować to, co chcą, używając swojej wyobraźni. Gdy gracz zdobędzie swoją działkę LANDW ten sposób może robić co chce i tworzyć wybrany przez siebie wyimaginowany świat: gry, usługi, sceny 3D, koncerty, wirtualna rozrywka… Wszystko jest możliwe!

Axie Infinity

Piaskownica i Decentraland to dwie podobne metawersje. Pozwalają one na kupowanie i sprzedawanie wirtualnych terenów w celu ich dowolnego eksploatowania. Axie infinity różni się od tych dwóch platform, oferując więcej wirtualny wszechświat aby wyhodować stworzenia, osie. W tym Gra NFT w oparciu o Ethereum, nagrody mogą być zdobywane, a następnie wymieniane na realne waluty (euro lub dolar). Podczas bitew można zdobywać Axies, które są żetonami zbieranymi i spekulowanymi przez graczy w zależności od ich rzadkości.

Metaverse jest zatem wspólnym wirtualnym wszechświatem powiązanym z licznymi technologiami: NFT, blockchain, krypto-walutą… Ten wszechświat pozwala użytkownikom Internetu na całkowitą wolność i ewolucję zgodnie z ich pragnieniami. Rozwój metawersum rozwija się więc w parze z tymi technologiami, zwłaszcza z krypto-walutą.