Pikmin Bloom: nowa gra w rzeczywistości rozszerzonej od Nintendo i Niantic

Jak wszyscy wiemy, gra Pokémon Go odcisnęła swoje piętno na świadomości ludzi, a przede wszystkim podkreśliła zastosowanie rzeczywistości rozszerzonej. Gra okazała się tak dużym sukcesem, że firmy Nintendo i Niantic nie poprzestają na tym i wprowadzają na rynek nową mobilną grę w rzeczywistości rozszerzonej.

Pikmin Bloom: gra podobna do Pokemon Go

Pikminowe stworki (pół roślinne, pół zwierzęce) pochodzą z legendy wymyślonej przez Shigeru Miyamoto z Nintendo. Gra pozostaje taka sama jak Pokemon Go: gracze muszą chodzić, aby odkrywać nowe Pikminy i nasiona, które dadzą początek tym małym stworzeniom. Aby wyhodować nasiona, musisz wyjść na zewnątrz i w ten sposób urodzić różne rodzaje Pikminów, w zależności od tego, ile kroków wykonasz. Każdy gatunek ma inne cechy, co pozwala na “kolekcjonowanie” Pikminów. Aby jednak móc liczyć kroki, należy pobrać aplikację Google Fit, która będzie zbierać te dane.

niantic-pikmin-bloom-nintendo-jeu

Jak mówi John Hanke, “Pikmin Bloom” został zaprojektowany tak, aby czas spędzony na świeżym powietrzu, np. podczas codziennego spaceru, był przyjemniejszy i bardziej zabawny. Rzeczywistość rozszerzona w tej grze jest opcjonalna, gdy chodzisz, aby znaleźć nasiona lub wchodzisz w interakcje z Pikminami.

Kontakt

Duet Niantic i Nintendo

Niantic znana również jako Niantic Labs, to firma zajmująca się grami wideo założona przez Johna Hanke w 2010 roku. Najbardziej znana jest z opracował grę w rzeczywistości rozszerzonej Pokémon Go dla Nintendo. 

Duet ten odniósł wielki sukces wraz z wprowadzeniem na rynek gry Pokémon Go w 2016 r., w której wykorzystano rzeczywistość rozszerzoną w grze mobilnej. Oprócz tego, że była to jedna z najczęściej pobieranych gier na smartfony, zdemokratyzowała i zademonstrowała zalety rozszerzonej rzeczywistości w naszym codziennym życiu. Dlatego też Niantic i Nintendo postanowiły zaproponować kolejną grę tego typu, mając nadzieję, że odniesie ona taki sam sukces jak Pokémon Go, która wygenerowała 5 miliardów dolarów.