Strona rzeczywistość rozszerzona w świecie kosmetyki

Rzeczywistość rozszerzona wciąż się rozwija i staje się coraz bardziej atrakcyjna marki kosmetyczne. Technologia ta staje się wręcz najlepszym przyjacielem wielu marek. Ale jakie są z tego korzyści? A na co stawiają marki? My mówimy więcej! 

Co oznacza rzeczywistość rozszerzona w kosmetyce?

W branży kosmetycznej konieczne jest oglądanie i testowanie produktów. Rzeczywiście faktura, odcienie, zastosowanie, a nawet pojemnik to elementy brane pod uwagę przez kupujących. Na stronie obecność cyfrowa Dlatego interesujące jest, aby marki oferowały doświadczenia, które są równie ważne. wciągający i interaktywny poprzez cyfrowe. Celem jest oferowanie równie bogatych i kompletnych doświadczeń i propozycji produktowych nawet bez fizycznego kontaktu. Aby to osiągnąć, interesujące jest użycie rzeczywistość rozszerzona w celu zaoferowania i zanurzenia internautów w unikalnym doświadczeniu. 

ar-telephone

Zastosowanie cyfrowy i rozszerzonej rzeczywistości przyspieszyła wraz z kryzysem zdrowotnym i ograniczeniami zdrowotnymi, które nie pozwalają już ludziom chodzić do sklepów. Już aktualne, to jest to, gdzie technologie oparte na rozszerzonej rzeczywistości stały się jeszcze bardziej powszechne i zaczęły być wykorzystywane przez coraz większą liczbę użytkowników. Marki takie jak Benefit, Lancôme, Make up For Ever, Urban Decay i wiele innych bezpośrednio dostosowały się, oferując klientom cyfrowe rozwiązania. Ta propozycja jest możliwa dzięki do wirtualnego przymierzania Efekt ten polega na integracji elementów 2D/3D z rzeczywistością. Konkretnie rzecz ujmując, osoba może wypróbować nową gamę szminek, które dana marka właśnie wypuściła, po prostu używając jego smartfon Jest to bardzo praktyczna funkcja. Taką ofertę ma np Yves-Saint Laurent z Filtr na Instagramie z różnymi odcieniami szminki. Dzięki efektowi użytkownicy mogą następnie zobaczyć, który odcień najbardziej im odpowiada. Filtr staje się wtedy prawdziwą pomocą w proces zakupu

Oprócz cyfrowego, możliwe jest również połączenie fizycznego i cyfrowego: to jest phygital. Klienci znajdują wtedy w placówki fizyczne narzędzia, które pozwalają na dalsze korzystanie z digitalu, który oferuje wiele funkcjonalności, a więc jest bardzo praktyczny, przy jednoczesnym zachowaniu więzi i fizycznego kontaktu w sklepie, jeśli jest to konieczne. Wykorzystanie tych głównych tematów naprawdę pozwala na zaspokajać potrzeby wszystkich i wzbogacanie doświadczeń klientów od początku do końca.

Kontakt

Działania realizowane przez marki

esseyage-virtuelle-maquillage

L'Oréal

Francuska grupa kosmetyczna, l’Oréal jest zakotwiczona w strategii digitalizacji poprzez różne działania. W szczególności w 2018 roku grupa kupiła start-up ModiFace kanadyjska firma specjalizująca się w rozszerzonej rzeczywistości. Dokonując tego zakupu, grupa może zaoferować Wirtualne przymiarki do makijażu 3D Technologia może być wykorzystywana do różnych celów, takich jak tworzenie nowego wyglądu, kolorowanie skóry, a nawet diagnozowanie skóry poprzez śledzenie twarzy. Technologia ModiFace AR jest dostępna za pośrednictwem Amazon, Google i Youtube. Internauci po prostu używają przedniej kamery swojego smartfona, aby wirtualnie przymierzyć wybrane przez siebie produkty: idealny sposób na projekcję siebie i wybór produktu, który idealnie odpowiada ich potrzebom. L’oréal kontynuuje więc rozwój swojej strategii cyfrowej i dopracowuje swoje propozycje na przestrzeni lat. 

Sephora

Sephora również uruchomiony kampania z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej. Marka chciała zainwestować w tę technologię i zaoferować swoim klientom wyjątkowe i zabawne doświadczenie, pomagając im w projektowaniu siebie. Konsumenci mogą następnie wypróbować maseczki do twarzy z kolekcji Sephora. Ta opcja została uruchomiona w 2018 roku na różnych stronach, takich jak Au Féminin, Grazia, Vanity Faire i Marie Claire.

Nuxe

Rzeczywistość rozszerzona to bardzo ciekawe narzędzie do wprowadzenia produktu na rynek. Na to właśnie postawiła ostatnio marka Nuxe, która wprowadziła do swojej oferty świeży krem 3 w 1. Krem ten jest promowany przez Snapchat aby zapoznać ich z produktem i jego różne korzyści. Efekt prezentuje 3 zastosowania kremu: nawilżenie, demakijaż i maseczka. Aby pokazać korzyści płynące z produktu, a Filtr Snapchat before/after pojawia się na ekranie użytkownika, aby zobaczyć jak wygląda produkt praktycznie. Wraz z uruchomieniem swojego Lens Snapchat, Nuxe chce skupić się na całkowicie cyfrowej komunikacji z innowacyjnymi i wpływowymi aktywacjami.

Wniosek

Rzeczywistość rozszerzona wciąż się rozwija, szczególnie w sektorze kosmetycznym. Poprzez digitalizację swojej strategii, marki z tego sektora oferują nowe i innowacyjne funkcje, każda ciekawsza od poprzedniej, aby towarzyszyć i pomagać internautom w podejmowaniu decyzji. Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz porady, nie wahaj się skontaktować z naszymi ekspertami!