Efekty rozszerzonej rzeczywistości dostępne w Clips

Klipy to aplikacja firmy Apple do tworzenia filmów wideo. Pomimo niskiego wskaźnika wykorzystania, firma Apple stale udoskonala tę aplikację. Tym razem z aplikacją Clips zintegrowano rzeczywistość rozszerzoną, aby zapewnić szeroką gamę wciągających efektów.

Nowe funkcje dostępne dzięki LiDAR

apple-realite-augmentee-clips

Efekty AR będą jednak dostępne tylko na telefonie Iphone 12 Pro i tablecie Ipad Pro. Są to obecnie jedyne smartfony i tablety, które mają nowa technologia LiDAR.

W tej chwili aplikacja oferuje tylko 7 efektów AR, takich jak pokazy świetlne czy spadające konfetti. Dzięki LiDAR wszystkie te efekty są bardzo dobrej jakości i mogą bardzo dobrze dostosować się do środowiska. Apple obiecuje, że co miesiąc będzie poszerzać zawartość aplikacji o filtry, naklejki i plakaty. Obietnicą tą amerykański gigant udowadnia, że chce pozostać w wyścigu najchętniej używanych aplikacji do tworzenia wideo.

Kontakt

Apple - gigant, który bardzo lubi rzeczywistość rozszerzoną

Firma Apple wie, że rzeczywistość rozszerzona staje się technologią bardzo potrzebną każdemu. Zarówno w marketingu, jak i dla konsumentów, AR jest bardzo użyteczna i coraz częściej wykorzystywana przez wszystkich.

Dlatego właśnie ten amerykański gigant rozwija wiele funkcji i udoskonala swoje produkty pod kątem rzeczywistości rozszerzonej. Na przykład jest pierwszą i jak dotąd jedyną firmą, która zintegrowała LiDAR z nowym telefonem Iphone 12 Pro i tabletem Ipad Pro w celu zwiększenia możliwości korzystania z technologii AR. Integracja efektów rzeczywistości rozszerzonej w aplikacji Clips jest również dowodem zaangażowania firmy w rzeczywistość rozszerzoną.

Firma Apple zapowiedziała także wprowadzenie inteligentnych okularów wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną, aby konkurować z Google i Facebookiem na rynku okularów połączonych. Od kilku lat wiele marek podejmuje wyzwanie, aby jako pierwsze zaoferować na rynku publicznym inteligentne okulary z obsługą technologii AR. Obecnie istnieją okulary AR, ale są one przeznaczone wyłącznie dla firm. Obecnie tylko Snapchat sprzedaje okulary AR, ale służą one tylko do nagrywania filmów i zdjęć.