Pierwszy w historii sklep Apple w rzeczywistości rozszerzonej

W maju 2001 roku firma Apple otworzyła dwa pierwsze Apple Stores w Kalifornii i Wirginii. Aby uczcić 20. rocznicę istnienia, marka chciała wyeksponować sklep w Tysons Corners w Wirginii, wykorzystując rzeczywistość rozszerzoną.

Bardzo realistyczne wrażenia

apple-store-ar

Dostępne w witrynie 9 to 5 Mac wrażenia są zapierające dech w piersiach. Twórcy modelu chcieli przedstawić sklep dokładnie tak, jak wyglądał w momencie jego otwarcia w 2001 roku. W rzeczywistości cały sklep jest trójwymiarowy i liczy się każdy szczegół. Na półkach sklepowych można znaleźć już pierwsze komputery Mac lub oprogramowanie innych firm, takie jak Adobe Photoshop czy Final Cut Pro 2. Na innej półce można też znaleźć gry dostępne na Maca z tamtych czasów, takie jak The Sims czy Falcon.

Doświadczenie to można przetestować w Safari, wykonując następujące czynności kliknij na to łącze z telefonu Iphone lub Ipad. Model 3D można również pobrać z komputera, dzięki czemu każdy może mieć dostęp do sklepu.

Kontakt

Firma Apple chce, aby rzeczywistość rozszerzona stała się głównym elementem jej strategii.

Dla Tima Cooka technologia ta jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych i cenionych środków działania w naszym społeczeństwie. Dlatego też Apple decyduje się skupić na rzeczywistości rozszerzonej i tworzyć powtarzające się innowacje w celu demokratyzacji AR.

To nie pierwszy raz, kiedy gigant wykorzystuje tę technologię. Okulary do rzeczywistości rozszerzonej są nadal w fazie rozwoju i mogą pojawić się w ciągu kilku lat jako uzupełnienie akcesoriów do iPhone’a.

Ponadto, nowy IPhone 12 Pro jest wyposażony w LiDAR technologia kamer, która optymalizuje wszystkie możliwe doświadczenia związane z rzeczywistością rozszerzoną.