Jak metaverse zmieni nasze doświadczenia związane z zakupami online?

Metaverse rośnie i staje się częścią naszego codziennego życia. Technologia ta dociera również do świata e-commerce i zmienia nasze doświadczenia związane z zakupami online. Czym są te nowe nawyki konsumenckie i jak możemy się do nich dostosować?

Metaverse: innowacyjna koncepcja

metaverse-achat

metaverse Obecnie możliwe jest wykonywanie wielu czynności. Przymierzaj wirtualnie ubrania, zdobądź wymarzone buty lub znajdź się na drugim końcu świata tylko dzięki założeniu zestawu słuchawkowego AR/VR. Zostaniesz przeniesiony do nowego świata. Te nowe technologie odsuwają granice między tym, co realne, a tym, co wirtualne, aby się połączyć. Internauci muszą mieć tylko awatara, aby poruszać się w tym uniwersum, wymieniać się i dzielić nowymi doświadczeniami z innymi internautami. W ten sposób ten wirtualny wspólny wszechświat łączy wszystkie nowe technologie, od NFT po social commerce.

Kontakt

Ewolucja handlu online i offline

Omnichannelity w ciągu ostatnich dwóch lat nabrało ogromnego znaczenia i nadal się rozwija. Pojawiają się zatem nowe modele łączące różne kanały, szczególnie w przypadku metaverse po stronie cyfrowej. Celem jest zaproponowanie spójnych i skutecznych działań łączących sieci społeczne, sklepy fizyczne i e.commerce. 

Z punktu widzenia AR firmy tworzą już serwisy, które pomagają internautom w procesie zakupowym. Pinterest, na przykład, oferuje możliwość przymierzanie wystroju wnętrz wizualizacja i projekt idealnej dekoracji dla swojego wnętrza! Pozostając w tym samym uniwersum, Castorama również wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość, ale na sieci społecznościowe. Korzystając z filtrów, użytkownicy mogą rzutować wybrane przez siebie meble do swoich domów i zobaczyć, co będzie najbardziej odpowiednie. Ta technologia naprawdę pomaga internautom i dla marek poszerzyć zakres działania. 

Wykorzystanie nowych technologii, w szczególności rozszerzonej rzeczywistości, pozwala przemyśleć zwyczaje zakupowe, przykładając większą wagę do eksperymentowania przed dokonaniem zakupu. Połączenie tych różnych sposobów zakupu ułatwia i optymalizuje opcje zakupowe. Zastosowanie 3D ma realny wpływ na sprzedaż, ponieważ konsumenci byliby gotowi zapłacić do 40 % więcej za produkt dostępny w 3D.

Handel elektroniczny w metawersji

Metaverse pozwala na spersonalizowane i oryginalne doświadczenia. Tak jest w przypadku Spotify który wydał swój projekt Wyspa Spotify z Robloxem. Questy i misje oferowane są na różnych wyspach, aby odblokować wirtualne dobra. W sklepie internetowym dostępne są przedmioty i akcesoria, idealne do ubierania swojego awatara. Spotify oferuje nawet narzędzie do tworzenia muzyki. Użytkownicy mogą tworzyć własną muzykę, chodząc po mapie i wchodząc w interakcje.

Handel może odbywać się również w obrębie metawersum, zwłaszcza z NFT. Marki tworzą swoje własne środowisko i doświadczenia w ramach metaverse. Dzięki temu mogą “zainscenizować” świat swojej marki i uwieść potencjalnych klientów. Marki mogą zaoferować np. concept store, w którym można nabyć unikalne elementy oferowane przez Gucci. Wiosna uruchomiła również swój sklep internetowy où Metaverse to realna możliwość rozwoju nowej formy handlu poprzez tworzenie i łączenie się ze swoją społecznością. Metaverse jest więc realnym sposobem na rozwój nowej formy handlu poprzez stworzenie więzi ze swoją społecznością. Metaverse wydaje się być idealnym sposobem na uzupełnienie wirtualnych i realnych doświadczeń marek. Chcesz uzyskać więcej informacji na temat rozszerzonej rzeczywistości, metaverse i każdego innego tematu? Nie wahaj się skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów !