NFT x Netflix: metaverse zawita do Twojego salonu?

Pożądane przez wszystkich, NFT wciąż uwodzą marki swoją oryginalnością i potencjałem przyszłości. Z okazji premiery nowego sezonu Love, Death + Robots, Netflix postanowił wprowadzić NFT przy okazji premiery serialu, urządzając wyjątkowe poszukiwania skarbów.

Poszukiwanie skarbów z NFT

nft-serie-netlfix

Miłość, śmierć + roboty to seria Netflix wydany w 2019 roku. Po sezonie 2 wydanym w maju 2021 roku, przyszła kolej na sezon 3, który ma pojawić się w maju 2022 roku. Z okazji nowego sezonu i dla uczczenia duchów, Netflix postanowił urządzić poszukiwanie skarbów łącząc NFT, web 3.0 i seriale, idealne!

Kontakt

Konkretnie, kody QR są ukryte w serialach, w fizycznych reklamach i na portalach społecznościowych. Uruchomiona pod nazwą “9 dzieł sztuki, 9 kodów” w nawiązaniu do 9 NFT, które są do odnalezienia, jest oryginalną i obiecującą kampanią startową, którą stworzyła grupa. Skanując te słynne kody QR, internauci wejdą na stronę internetową, na której widnieją dane NFT. Użytkownicy mogą wtedy zdecydować się na wydobycie NFT, czyli zarejestrowanie aktywa na blockchain, lub po prostu je zarejestrować. Powiązane z blockchain Ethereum, NFT są sprzedawane po 0,003 ETH, czyli około 6 dolarów. Obecnie jest 27 000 unikalnych właścicieli, a liczba ta ma dalej rosnąć. 

Łącząc życie realne i wirtualne, ten start jest dla Netflix okazją do wdrożenia optymalnej akcji phygital w powietrzu czasu. Co więcej, dzięki tej premierze grupa stopniowo zakotwicza się w świecie NFT i Web 3.0, czyli obiecujących tematów w centrum bieżących wydarzeń. Poprzez połączenie rozrywki i zabawnej prezentacji serialu, wykorzystanie NFT do uruchomienia tej serii jest sukcesem.

Świat audiowizualny i NFT

Grupa jest coraz bardziej zainteresowana tym obszarem. Rzeczywiście, dokument Trust No One: The Hunt for The Crypto King wydany 30 marca 2022 r. opowiada historię Gerry’ego Cottena, założyciela giełdy QuadrigaCX i geniusza kryptowalut. À Poprzez treści i filmy dokumentalne umieszczane w sieci, Netflix pokazuje swoje zainteresowanie Web 3.0, NFT i ich rozwojem. Platforma chce zatem pozycjonować się i ewoluować wraz z nowymi cyfrowymi wyzwaniami współczesności. 

Ogłoszono również inne projekty łączące sektor audiowizualny i NFT, takie jak film Plush. Aby wejść na ekrany przed latem 2022 roku, będzie to pierwszy film koprodukowany w NFT. Rzeczywiście, aby uruchomić produkcję, konieczna była sprzedaż kolekcji NFT stworzonej na potrzeby filmu. Na plakacie widać “The Movie” przekreślone i zastąpione przez “Your Movie”. Rzeczywiście, realizacja filmu jest możliwa dzięki nabywcom NFT, którzy kupując ją stają się współproducentami filmu. Jest to więc akcja porównywalna z crowdfundingiem, która zostaje założona w celu powołania do życia filmu animowanego Plush. 

Jaka przyszłość czeka NFT, metaverse i Web 3.0?

Obecne w wielu dziedzinach i coraz częściej wykorzystywane przez marki, NFT są ostatnio w centrum wszystkich dyskusji. Ale jaka jest ich przyszłość? Rzeczywiście, w obliczu postępującej ewolucji nowych technologii, możemy zadać sobie pytanie, jakie będą kolejne kroki i jak te technologie zostaną zintegrowane z naszym codziennym życiem. 

Możemy być pewni, że NFT i metaverse będzie się nadal rozwijać. Branża gier wideo prawdopodobnie będzie coraz częściej włączać metaverse do swoich działań, aby od teraz oferować optymalne doświadczenia. Firmy produkujące gry, takie jak na przykład Nintendo czy Sony, mają wszystkie karty w rękach, by poprowadzić ten wyścig metaverse. Rzeczywiście, jako że są już specjalistami w swojej dziedzinie, mając pod sobą wiele umiejętności i wiedzy, mogą bez obaw przenieść się do metaverse i Web 3.0. Celem tego wszystkiego jest ewolucja wraz z nowymi technologiami, aby zaoferować internautom wciągające, unikalne i optymalne doświadczenia. Z drugiej strony są różne platformy do ewolucji w metaverse i np. do kupowania NFT. Dotyczy to w szczególności Piaskownica lub nawet Horizon Worlds

Ponieważ wszystkie te technologie są powiązane, NFT będą mogły ewoluować w różnych opracowanych metaverse i stawać się coraz bardziej pożądanymi aktywami cyfrowymi. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne projekty i dalsze obserwowanie, jak te nowe technologie rozwijają się w świecie jutra.