Niantic uruchomiło własną sieć społecznościową - Campfire

Założona w dziedzinie rozszerzonej rzeczywistości, Niantic jest jednym z głównych graczy w tym sektorze. Twórca udanej gry Pokémon Go, firma stale się rozwija i ugruntowuje swoją pozycję w świecie AR. Najnowszą innowacją grupy jest uruchomienie jej portalu społecznościowego. Jakie są funkcje? Dlaczego i jak z niego korzystać? Przyjrzyjmy się!

AR aktor Niantic

niantic nouveau reseau social

Podstawowym celem grupy jest zrewolucjonizowanie świata dzięki swojej innowacyjnej wizji świata. Specjalizując się w grach z rozszerzoną rzeczywistością, Niantic opracował unikalne wciągające i rozrywkowe doświadczenia poprzez swoje gry. 

Wraz z rozwojem technologii konieczne stało się rozwijanie się wraz z nią, a misją Niantic jest właśnie to. Dzięki połączeniu świata fizycznego ze światem wirtualnym w niesamowity sposób powstają pomysły, informacje i nowe doświadczenia. Ta chęć ulepszania świata pozwoliła grupie na stworzenie wielu projektów, takich jak aplikacja Field Trip, gra Peridot Ponadto firma jest aktywnie zaangażowana w rozwój Google Earth, Ingress Prime i znanej na całym świecie gry, Pokemon Go. Gra ta odniosła światowy sukces, w szczególności dzięki wiedzy i umiejętnościom grupy, które umożliwiły stworzenie kompletnej gry łączącej wirtualne doświadczenia w świecie rzeczywistym

Kontakt

Campfire, nowa sieć społecznościowa

Podczas Lightship Summit, corocznego spotkania Niantic, koncern ogłosił uruchomienie Lightship VPS. To narzędzie dedykowane deweloperom ma na celu bardzo szybkie określenie pozycji i orientacji użytkownika. Posłuży zatem jako podstawa do rozwoju jego metaverse w świecie rzeczywistym. 

Kolejnym kluczowym ogłoszeniem było wydanie nowej aplikacji społecznościowej stworzonej przez Niantic. Campfire pomaga użytkownikom odkrywać nowe wydarzenia, gry i ludzi wokół nich. Początkowo uruchomiona w kilku regionach, aplikacja powoli się rozszerza. Po stronie funkcji do sieci zostaną dodane gry Niantic, w tym Pokémon Go, które pozwolą na tworzenie grup graczy. Dzięki dynamicznej mapie swojego regionu, gracze mogą zobaczyć co się dzieje wokół nich i dokonywać wyborów. Jako ostatnią praktyczną i fajną funkcję można prowadzić czaty, czyli okazję do utrzymywania kontaktu z innymi graczami i zawierania nowych znajomości.

Te nowe funkcje uzupełniają ofertę zaproponowaną już przez Niantic i sprawiają, że grupa robi małe postępy w swoim podboju metaverse. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć, co Niantic ma dla nas w zanadrzu!