Niantic zapowiada wydanie nowej gry w rzeczywistości rozszerzonej: Peridot

Po wydaniu Pikmin Bloom, Niantic zapowiada nadchodzącą grę w rzeczywistości rozszerzonej Peridot. Dla przypomnienia, Niantic to prekursor gier AR, który stworzył słynne Pokemon Go i Harry Potter Wizards Unite.

Gra w rozszerzonej rzeczywistości pełna uroczych stworzeń

jeu en realite augmentee niantic peridot

Peridot to gra w rzeczywistości rozszerzonej, która pozwala użytkownikom na hodowanie zwierząt prosto z bajki. Rolą gracza jest opieka nad stworzeniami i ochrona ich przed prawdopodobnym wyginięciem.

Jest kilka zadań do wykonania, takich jak karmienie, szkolenie i hodowanie ich. Każde zwierzę, które wytresuje hodowca będzie unikalne i będzie miało inną budowę ciała i charakter w zależności od proceduralnego generowania. Dodatkowo wszystkie będą miały inne DNA, co sprawia, że aspekt hodowli i rozmnażania jest bardzo realistyczny i bardziej złożony.

W tę grę może grać również kilka osób, aby stworzyć prawdziwą wymianę między hodowcami.

Kontakt

Peridot: najnowocześniejsza gra w rzeczywistości rozszerzonej

animaux

Peridot nie jest jak inne gry z rozszerzoną rzeczywistością, które oferuje Niantic. Rzeczywiście, aplikacja została stworzona z pomocą programu Lightship, który pozwala na tworzenie potężnych światów AR. Na przykład stworzenia są w stanie wykryć różne rodzaje powierzchni i będą mogły działać inaczej w zależności od tego, czy podłoże jest brudne czy betonowe. 

Na razie Niantic nie podało jeszcze daty premiery, ale jest bardzo prawdopodobne, że gra w rzeczywistości rozszerzonej będzie wkrótce dostępna w niektórych krajach w fazie testowej, a następnie na całym świecie.

Przyszłość rozszerzonej rzeczywistości jest jasna

Choć trend metaverse wirtualnego ma miejsce, Niantic wierzy w metaverse rozszerzonej rzeczywistości. Rzeczywiście, w jednej z informacji prasowych wspomina się, że metaverse będzie w AR, a nie w VR. Na poparcie swoich słów, Niantic uruchomiło łatwe w obsłudze narzędzie do tworzenia gier w rozszerzonej rzeczywistości. Każdy może korzystać z tej platformy i oferuje ona bardzo rozbudowane funkcje. 

Dzięki temu osoba może stworzyć grę w rozszerzonej rzeczywistości i podzielić się nią z innymi użytkownikami. Lightship ma na celu demokratyzację rozszerzonej rzeczywistości i rozwój metaverse dla każdego.

Ostatnio, Niantic wykupuje firmy którzy zajmują się rzeczywistością rozszerzoną, aby kontynuować rozwój tej technologii w celu oferowania coraz bardziej zaawansowanych doświadczeń.

W stronę metaverse w rzeczywistości rozszerzonej?

Metawersy to od jakiegoś czasu gorący temat, ale wiele osób nie wie, że metawersy występują nie tylko w wirtualnej rzeczywistości. Istnieją już metaverse, które nie są ani VR, ani AR. Weźmy na przykład. SandBox Jest to metaverse stworzona w całości w voxelach (pikselach 3D), która jest dostępna z poziomu komputera i nie wymaga wsparcia dla rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej.

Możliwe jest zatem posiadanie kilku rodzajów metaverse bez konieczności eliminowania pozostałych możliwości.